Baltic Care projekti avakonverents Rootsis

Lagedi Kooli 9.klassi õpilased Anni ja Ursula käisid koos õpetaja Pille Türneriga 22.-24. 09. 2017 Rootsis Baltic Care projekti avakonverentsil.

Konverents toimus Sigtuna SSHL koolis.

Baltic Care on Balti riike (Leedu, Läti, Eesti) ja Rootsit hõlmav säästva arengu projekt, milles osaleb igast riigist vaid neli kooli. Projekt kestab 08.2017-04.2018 ning seda vedav katuseorganisatsioon on LifeLink.

Baltic Care projekti eesmärk on õpilaste, õpetajate ja kogukonna keskkonnateadlikuse ja säästlikuma majandamise suurendamine. Peamised käsitletavad teemad on toit, transport, vesi, taaskasutus ja majandus. Meie valisime oma koolis käsitletavaks põhiteemaks vesi.

Sigtunas toimuvatel üritustel tuli kõigil tutvustada oma kooli ja valitud projekti ning selle raames läbiviidavaid tegevusi. Toimusid töötoad, arutelud, aga ka kultuuriõhtu ja giidiga linnaekskursioon.

Meie osalemine avakonverentsil oli edukas. Saime hea esinemiskogemuse ja keelepraktika, aga ka toredaid uusi tutvusi. Hea meel oli kuulda kiidusõnu meie kooli rattapargi suuruse ja väga kauni kooli ja selle ümbruskonna kohta.

Järgmise sammuna hakkamegi koostöös 9.klassi ja kooliperega tegema Lagedi Koolis veeteemalist uurimust ning sellega seonduvaid väiksema- või suuremamahulisi üritusi, õppekäike ja muud harivat.

Iga paari kuu järel peame oma tegevuse kohta saatma videoülesvõtteid ka Rootsi Sigtuna koolile ning korraldama Eesti koolide kohtumisi. Loodame, et kõik plaanitu õnnestub!

Anni Petron, Ursula Pajumäe, Pille Türner

Õige pea näeb reisi kohta rohkem pilte kodulehel olevast galeriist.