Lagedi Koolis toimuvad:

  • 2.-3. klasside robootika/mängude arendus
  • 4.-6. klasside robootika/mängude arendus
  • 6.-9. klasside foto-ja videotöötlus
  • 4.-5. kursus tüdrukute tehnikaring

Robootika/mängude arenduse ja programmeerimise huviringis avastad robootika maailm ja lood oma arvutimänge! See kursus pakub head võimalust astuda esimesed sammud robootika ja mängude arenduse maailmas. Läbi lõbusate ja harivate tegevuste avastame koos erinevaid tehnoloogilisi platvorme ning õpime praktilisi oskusi, mis viivad sind sügavamale digitaalse loomise ja programmeerimise valdkonnas.

Kursus on jagatud kolmeks põnevaks mooduliks, kus igaüks keskendub konkreetsele valdkonnale:

  1. Robootika: Lego WeDo, Mindstorm EV3, Dash, Ozobot. Alustame Lego WeDo robotitega, liikudes edasi Dash, Ozobote ja Mindstorm EV3 robotiteni. Kui oled juba robootikaga kokku puutunud, võid sukelduda sügavamale Mindstorm EV3 maailma, valmistudes põnevateks võistlusteks.
  2. Programmeerimine: Minecraft Education, Roblox Studio, code.org. Tutvustame programmeerimise põhitõdesid, tehes animatsioone ja mängides huvitavaid programmeerimismänge. Lisaks loome ise arvutimängu, kus saad rakendada oma loovust ja programmeerimisoskusi.
  3. 3D maailma loomine: VR/AR, 3D mudelite loomine, koodi rakendamine. Astume sammu kaugemale, uurides virtuaal- ja täiendatud reaalsuse maailma. Õpime VR/AR tehnoloogiat, loome 3D mudeleid ning paneme koodi tööle, et luua oma virtuaalne keskkond.

 

Foto- ja videotöötluse huviringis saab õppida lahedaid videoklippe looma, lisada fotodele ja videotele eriefekte. Sellel kursusel õpime kuidas luua meeldejäävaid ja muljetavaldavaid videolugusid, klippe ja videoid.

Kursus sisaldab selliseid mooduleid nagu video tegemise õiged tehnikad, tutvumine DaVinci Resolve, OBS Studio ja Adobe Premiere Pro videoredaktoritega, videotöötluse reeglid ja tehnikad, eriefektide loomise ja rakendamise põhimõtted, video järeltöötlus, samuti fotode töötlemine Photoshopis.

Õpe toimub põnevas vormis osalejate enda projektide põhjal. See on suurepärane kursus, mis aitab õppida looma videosisu ja hakata omandama ühte nõutumatest erialadest kaasaegses maailmas- videoinsener.

Tüdrukute tehnikaring HK Unicorn Squad on liikumine, mis pakub huviharidusena tehnoloogiaõpet ainult tüdrukutele. Meie eesmärgiks on kasvatada 8-14-aastaste tüdrukute seas praktiliste ja põnevate ülesannete abil huvi tehnika, robootika ja loodusteaduste vastu.