Kodanikupäeva kõnevõistlus 2016

26. novembril tähistatakse Eesti Vabariigis kodanikupäeva. Selle päeva raames toimus 24. novembril, juba neljandat aastat järjest, meie koolis 5.-9. klasside õpilaste kõnevõistlus. Õpilased arutlesid teemade üle, mis on aktuaalsed nii meie ühiskonnas kui ka maailmas üldiselt. Arvamust ja oma nägemust sai kuulda teemadel: “Milline on arvutimaailma tulevik?”, “Mida muuseum tänapäeval õpetab?”, “Miks peaks iga inimene spordiga tegelema?” ning “Kas digiõpik või paberõpik?”.

Klassides valitud parimaid ettekandeid olid kuulamas 4.-9. klasside õpilased ning žürii, kuhu kuulusid Katrin Barnabas Kodanikuühiskonna Sihtkapitalist, Selene Gnadenteich Eesti Väitlusseltsist, Eesti Õpilasesinduse Liidust Mathias Kangur ning Kadri Randoja Rae vallast.

Ettekandele tulnud esitustest olid silmapaistvamad Jüri Gümnaasiumi 5. klassi õpilase Andreo kõne arvutimaailma tulevikust (juhendaja Heidy Siirak) ning Lagedi Kooli 9. klassi õpilase Hanna kõne digi- ja paberõpikute teemal (juhendaja Maris Lind).

Täname ka kõiki ülejäänud õpilasi: 5. klassist Linda-Mari ja Lisetet, 6. klassist Gregorit ja Arthurit, 7. klassist Jako Jeremit ja Taavet ning 8. klassist Annit põnevate kõnede ja oma huvitavate arvamuskäikude jagamise ja ettekandmise eest!

Avaldame tänu eesti keele õpetajatele Tiina Ojabstein ja Maris Lind, kes juhendasid õpilasi ning ajalooõpetaja Sirje Piho kõnevõistluse ettevalmistamise ja korraldamise eest.