Ülemaailmne ettelugemise päev Lagedi Koolis

20. oktoober on ülemaailmne ettelugemise päev. Ka Lagedi Kool tähistas seda päeva ning kuna 2016 aasta on kuulutatud merekultuuriaastaks, siis seoses sellega oli tänase päeva teemaks „Meri raamatulugudes“ ja kõik ette loetud jutud seotud merega.

Jutte loeti mitmest erinevast raamatust ning ettelugemine toimus nooremate ja vanemate õpilaste vahel segamini ehk nooremad õpilased lugesid katkendeid ette vanemates klassides ning vanemad õpilased nooremates klassides.

Mirelle ja Rafael 2. A klassist lugesid katkendeid Ilmar Tomuski raamatust “Inglid kuuendast B-st”.

Tove Janssoni raamatust “Muumipapa ja meri” lugesid jutte 2. B klassi õpilased Bianca, Kadri-Ann ja Henri-Laur.

3. klassi õpilsed Katariina, Fredy ja Patrik Huko lugesid lugusid Aino Perviku kirjutatud raamatust “Kunksmoor ja kapten Trumm”.

Helena ja Liis, 4. klassist, kandisd ette katkendid Aino Perviku raamatust “Arabella, mereröövli tütar”.

5. klassi õpilane Karl Johannes ning 8. klassi õpilane Anni lugesid ette lugusid Astrid Lindgreni raamatust “Väike Tjorven, Pootsman ja Mooses”.

Rebeka-Lisette 6.klassist luges katkendi Andrus Kivirähk’i raamatust “Limpa ja mereröövlid”.

Janno Põldma raamatust “Lotte ja kuukivi saladus” lugesid katkendeid Janet ja Eliise 7. klassist.

Katkendi Daniel Defoe raamatust “Robinson Crusoe” luges 9. klassi õpilane Raiko.

Täname kõiki ettelugejaid õpilasi ning eesti keele õpetajaid Tiina Ojabsteini ja Maris Lindu, kes ettelugemise päeva tegevust organiseerisid ja ette valmistasid!

img_5248 img_5249 img_5250 img_5253 img_5256